Ylimmästä kerroksesta läpitalon päätyasunto.
Viitaniemi on asuinalueena upea. Todella paljon rantaa ja puistoa. Ytimeen noin 900 metriä.
Vieressä Viitaniemen aukio suihkulähteineen.
Yhtiössä on tehty juuri 2024 julkisivu, ikkunat ja parvekkeet.
2018 uusittu katto, 2013 viemäreiden pinnoitus, 2012 käyttövesiputket.
Itse asunto on remontoitu vuosien varrella, joista mainittavimmat:
Kylpyhuone 2017 ja keittiö 2013.
Oma tontti.
50MT netti valmiina.
Aina tavoitettavissa,
Petteri Rasinaho
petteri.rasinaho@koivulkv.fi
044 3399 343
Hinta
129 000€
Vuosi
1963
| Velaton hinta | 129 000,00 € |
| Myyntihinta | 101 336,62 € |
| Velkaosuus | 27 663,38 € |
| Hoitovastike | 248,05 €/kk |
| Rahoitusvastike | 216,48 €/kk |
| Kokonaispinta-ala | 54.5㎡ |
| Muut maksut ja lisätiedot | Autopaikka: 12e /kk. Saunamaksu: 10e /kk. Lämminvesi: 11,00e /m3. Kylmävesi: 5,80e /m3. |
| Kerros | 3 / 3 |
| Parveke | Kyllä |
| Energialuokka | D2018 |
| Kuntoluokitus | Hyvä |
| Taloyhtiön tehdyt remontit |
1987 Puisteluparvekkeiden kunnostus ja ovien uusiminen 2004 Porraskäytävien ulko-ovien uusiminen 2010 Iv-kanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö 2012 Käyttövesiputkiston uusiminen 2012 Patteriverkoston perussäätö 2012 Pyörävarastojen ulko-ovien uusiminen 2013 Viemäreiden pinnoitus 2013 Lukituksen uusiminen 2015 Vesikaton kuntoarvio 2018 Vesikaton peruskorjaus 2018 Ylimpien puisteluparvekkeiden kattaminen 2018 Vesikourujen ja syöksyjen saattolämmitys 2018 Ilmanvaihdon kammiopuhaltimien uusiminen 2024 Palovaroittimet 2024 Julkisivusaneeraus 2025 Kylmiöiden purku |
| Taloyhtiön tulevat remontit |
|
Voisiko tämä olla tuleva kotisi? Ota yhteys välittäjään, sovi oma esittelyaikasi ja tilaa kohteen kattavammat tiedot sisältävä myyntiesite oheisella lomakkeella.
LKV, KED, KiLAT, Osakas
+358443399343
petteri.rasinaho@koivulkv.fi
Haluamme tehdä asunnon vaihdon suunnittelusta ja myynnin aloittamisesta helpompaa tarjoamalla sinulle mahdollisuuden asiantuntijan neuvoihin.
Kiireetön keskustelu Omavälittäjämme kanssa antaa vastauksia juuri sinulle tärkeisiin kysymyksiin. Ota yhteyttä ja varaa ilmainen arviokäynti.